Aktüel Kültür-Sanat

16. !f Bağımsız Filmler Festivali

Yazar | Editör

16. !f İstanbul’da 35 ülkeden 126 film !f’çileri bekliyor! Bu yıl ‘iyileştiren şeyler’ temasıyla yola çıkan festival 16 Şubat’ta İstanbul’da başladı. Bağımsız sinemanın en iyilerini, tüm dünyadan yılın en ilham verici sinema örneklerini bir araya getiren festivale, birçok sinema insanıyla söyleşiler, paneller, farklı atölyeler ve artık klasikleşen !f music etkinlikleri renk katacak. 2 Mart’ta ise Ankara ve İzmir’de olacak.

!f  33 şehir, 50 farklı noktaya film götürmeyi amaçlıyor. !f gösterimleri festivalin son 3 günü (26 27, 28 Şubat) ve İstanbul gösterimleriyle aynı anda, canlı ve ücretsiz olarak gerçekleşiyor.

Hala !f 2017 programını yapmadıysanız ifistanbul.com‘da tüm !f 2017 film bölümlerini gezerek programınızı oluşturmak için hala vaktiniz var!

!f Bağımsız Filmler Festivali Nedir?

AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali veya daha yaygın olarak !f İstanbul olarak bilinen tüm dünyadan bağımsız filmlere adanmış, her yıl bir defaya mahsus Şubat ayında düzenlenen ve 11 gün süren uluslararası film festivali. Festival ilk yıllar İstanbul’da AFM Sinemaları’nda yapılmıştır. Ayrıca festival 2004 yılından beri Ankara’da ve 2012 yılından itibaren de İzmir’de İstanbul ayağının sona ermesinin hemen ardından gerçekleştirilmektedir.[1]

2013 yılında Mars Entertainmet Group ev sahipliğinde gerçekleştirilmeye başlanılan festivalin ismi 2015 yılında !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali olmuştur.

 

Yazar Hakkında

Editör

Yorum Yap