Kültür-Sanat

İKSV’den Woody Allen Galası

Yazar | Editör

Cannes film festivalinin 2016 yılı açılış filimi olan Woody Allen’ın Café Society’sinin 9 Ağustos Salı günü İstanbul Film Festivali ve Bir Film işbirliğiyle özel bir gösterim ile prömiyeri  Rexx Sinemaları’nda yapılıyor. İKSV yıl boyunca düzenleyeceği benzer sürprizler için hazırlıklarını sürdürüyor.

cafe society

Café Society’nin kadrosunda Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Blake Lively,Steve Carell, Corell Stol ve Sheryl Lee gibi yıldızlar yer alıyor. 1930’larda geçen Café Society’de mücevher taciri tuhaf bir ailenin en küçük oğlu olarak Bronx’da doğan Bobby Dorfman’ın (Jesse Eisenberg) Hollywood’a gidişi, oradan da New York’a dönüşü… Bobby babasının kuyumcu dükkânından sıkılınca soluğu dayısı Phil’in (Steve Carell) yanında, Hollywood’da alır. Dönemin en popüler film yıldızlarının menajerliğini yapan Phil’in ajansında çalışmaya başlayan Bobby, Hollywood’un skandal, dedikodu ve güzel kadınlarla dolu göz kamaştırıcı dünyasında aşkı ve acıyı tanır ve bambaşka bir insana dönüşür. Aşkına karşılık bulamayınca New York’a dönen Bobby, burada bir kulübün başına geçerek bu kez de bambaşka bir çevrenin kıpır kıpır dünyasını keşfedecektir.

cafe-society-de-woody-allen-ouvrira-le-69eme-festival-de-cannes-1248767-woody-allen-reunit-jesse-eisenberg-et-kr-orig-1

Allen o döneme hayranlığını şu sözlerle belirtiyor: “1930’lar beni hep büyülemiştir. Muazzam bir tiyatro yaşamı, kafe ve restoran kültürüyle New York’un en heyecan verici dönemiydi. Nereye giderseniz gidin, tüm şehir sofistike gece yaşamıyla çalkalanıyordu.”

Yazar Hakkında

Editör

Yorum Yap