Bilim

Bilincin Özü Beyin Değil Ruh

Yazar | Editör

The People’s Voice’de yayınlanan Waking Times’ın sön bölümünde, Harvard sinir cerrahı Dr. Eben Alexander, beynin bilinci oluşturmadığı gerçekliğini ortaya çıkaran bilinç alanındaki dikkat çekici bilimsel araştırmaları sunuyor. İndirgeyici materyalizme odaklanan yanıltıcı kavramlar birer ruhsal varlıklar olan bizleri, evrimimizin ayrılmaz bir parçası ve insan ruhunun gerçek doğası hakkında karanlıkta tuttular.

Dr. Eben Alexander Walking Times’a verdiği röportajda “Eski doğumdan ölüme paradigması, genişletilmiş farkındalığı ortaya çıkaran gerçeği tanımlama da ne yazık ki yetersiz olan modası geçmiş bir kavramı temsil ediyor” dedi. “ Materyalist bilimin sonuna geldiğimiz şu günlerde çoğu bilim adamı görüşlerini değiştiriyor. Eski kavramlar, daha olgun bir anlayış geliştirdiğimiz ve eski inançları aştığımız için “Dünyanın düz olduğu” inancında olduğu gibi aynı çöp kutusuna atılacaktır.

Uzay ve zaman araçlarının modası geçmiş ve sınırlı görünümlerinin tamamen yenilenmesini içeren sicim teorisi kavramlarının derinine inen ve dünya çapındaki araştırmalarla desteklenen bilimin sınırlarını büyük ölçüde genişletecek bir aşamaya giriyoruz. Araştırmanın temelini, bedenin dışında var olan ve ebedi olan “Ruh” ya da “Bilinçli Ruh” kavramlarının net bir şekilde anlaşılması oluşturmaktadır.

Alexander “ Bilincin özünde tüm gerçeklerin tamamı ile ortaya çıkması vardır” dedi.

Beyin, kişiliğe dayalı verilere dayanarak vücudu çalıştırır, ancak daha yüksek zeka veya bilinçaltı, vücudun kontrol mekanizmasıdır ve daha yeni kabul ettiğimiz hatta anlamaya başladığımız ruh budur. Vücut durduktan sonra var olan özgür irade unsuru da budur. Ölüme yakın; alışılmamış, mistisizm, geçmişe ait anılar ve akaşik kayıtlar artık insan tecrübesini aşan bir ruhun insan vücudu içerisinde var olduğu sonucuna varan ortak bir konudur. Ruhumuzun özünü kabul ettiğimizde, yeryüzüne dayalı yanıltıcı zihniyet sınırlamalarını bırakıp daha büyük yaşam alanına uzanırız. Birçok başka alem, dünyanın ötesinde ve diğer zaman/mekan boyutlarında mevcuttur. Ruhsal varlıklar olarak, bu alemlere kolayca erişebiliriz.

Bütünsel tıbbın babası Edgar Cayce, modern zaman kavramı olan bizim gerçekten “insan tecrübesine sahip ruhsal varlıklar” olduğumuza öncülük etmiştir, ancak bu atalarımızın zaten bildiklerinin yeniden ortaya çıkmasıdır.

Dünya bu kez, bizi ayrı varlıklar olarak ikna eden ve sahte sınırları aştığımız ve hepimizin paylaştığı birlik anlayışını geliştirdiğimiz, yani bilimsel veya manevi olmak zorunda olmadığımızı ifade eden bir yer olacak. Bilim ile maneviyatın bir araya getirilmesi, daha büyük bir evrende barış içinde birlikte yaşamamız için yeni bir temel oluşturacaktır.

Çeviri : Hasan DONDURMACI

Kaynak: The Mind Unleashed

Yazar Hakkında

Editör

Yorum Yap