Edebiyat

Bir Kadını Unutamadığında…

Yazar | Haydar MUTAF

 

Kaderinde bir kadın sevmek vardır.

Ölüm burç olur gözlerinde,

Kan dikenli tellere sürülür

Portofino’da âşıklar ilk kez hüzünlüdür bugün. Bugün terkedilmişsindir bilmediğin bir sokakta, bilmem kaç numarada, boş bir odada. Sonra başlarsın odanın içini doldurmaya, burçtan aşağı sarkarsın ve başın aniden ağır gelir, saçların rüzgara bırakmıştır bile kendini, önce onlar düşerler dikeni tellere ve kan revan içinde sen kalırsın. Böylece bir dramın hüneriyle dolar oda ve sessiz bir ağıt

Zaman geçer.

Bir kadın sevdim derken

İntikam isteği uyuşturur dudaklarını

Ama yine de merhametin susuz bırakmıştır

Islatılan günahını

 

Saat sabahın beşi olmuştur artık,

devirdiğin şişelerin ardından küveti doldurup içinde sızmak istersin.

Âh! Bir de su soğumasa.

Akıtırsın suyu açtığın delikten, daha sıcağı gelene kadar üşürsün. “O,” burjuvanın sokağında kahvesini yudumlarken, sen yeni öğrenirsin uzun makarnaya spagetti denildiğini. Yaşın kaça hükmederse etsin, bildiğin tek şey hala büyüyemediğindir.

Neyse ki akıttığım göz yaşlarına fatura kesilmiyor derken içinden bir ses

“Küvetten akıp gidene ne demeli” der, duymazsın.

Bir kadını unutamazsan

İki dost edinirsin bu yalan dünyadan

Birincisi harbiden içine söz geçirir.

Dillenirsin,

Şişede sallanır.

İkincisi bedenine sarılır sebepsiz

Ve sen terlediğin her an

Terk edildiğin anı

Ve terk eden kadını

Unutamazsın…

Yazar Hakkında

Haydar MUTAF

1984 Haziran’ının sonlarında Gaziantep’ de dünyaya geldi. Mühendislik eğitiminin ardından 2008 yılında Matematiksel Fizik ana bilim dalında yüksek lisans, sonrasında halen devam ettiği Atom ve Molekül Fiziği doktorasına başladı. Fizik eğitiminin yanında felsefe, edebiyat ve sinema merakı olan yazar “Lise yıllarından hayalimdi” dediği motosikletine ve fotoğraf makinesine otuzlu yaşlarda kavuştu. Kısa hikayeler , gezi yazıları ve gündeme dair yazan yazar ve halen Açık Öğretim Fakültesi’nde fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümü okumaktadır. En büyük hayali “ Türklerin göç yollarından portreler” olan Haydar Mutaf bu hayali için gelecekte çıkacağı Orta Asya gezisinin planlarını kurarak uykuya dalmaktadır. Bekar olan yazar bilimsel araştırmalar için belli dönemler Gebze’de belli dönemler Gaziantep’de ikamet etmektedir. Ruhu ise Ankara’da yaşamaktadır.

Yorum Yap