Aktüel Kritik

“Fırat Kalkanı” Operasyonunun Önemi

“Fırat Kalkanı” Operasyonu ile TSK yine milletin ordusu konuma gelmiştir.

Peki ne oldu da Türk ordusu bir anda milletimiz nezdinde güvenini kaybetmeye başlamıştı. Sitemizi takip edenler sevgili Murat Canver’in 15 Temmuz tramvası ile ilgili yazısını okumuşlardır. 15 Temmuz gecesinde Türk milleti üzerinde oluşan tramvayı güzel bir şekilde belirtmiş.

http://tahmisdergi.com/15-temmuz-travmasi-balikesir-hutbesinden-bursa-nutkuna/

Sevgili Murat’ın yazısında belirtiği üzere, birçok insanımızın şehit olmasının altında yatan sebep;

Asker benim askerim, benim askerim bana kurşun mu atacak

düşüncesi ile elinde ölümcül silahlar bulunan Türk askeri kılığına bürünmüş cellatların karşısına silahsız, masum ve milliyetçi duygularla, onları ikna edebilirim inancı ile çıktıklarından dolayıdır.

Belkide başarısız darbe girişiminin asıl amacı Türk milleti ile Türk Silahlı Kuvvetleri arasındaki güven duygusunu yıkmaktı.

15 Temmuzda benim askerim olgusu bir anda yıkıldı. Türk askerinin milletin askeri olmadığı düşüncesi bir anda milletimizi sarmaya başladı.

Sorgulamalar sonucunda masum oldukları tescillenmiş askerlerin bile dövülmesine, linç edilmesine insanımız iyi oldu tepkisi vermeye başlamıştı.

NATO’nun en güçlü ikinci kara ordusu diye lanse edilen Türk ordusunun aslında güçlü olmadığı, bir savaşa girse paramparça olacağı düşüncesi herkes tarafından benimsenmeye başlamıştı.

Her Türk asker doğar inancındaki bir millet giderek ordusundan soğumaya, Subay/astsubay olan komşularına, akrabalarına bakarken içlerinden acaba bu da mı vatan haini diye geçirmeye başlamıştı.

Türk Askeri Yeniden Mehmetçik

Generallerinin birçoğunun vatan haini olması, vatansever generallerinde zamanında hukuksuz bir şekilde hapislere atılmasından dolayı, güncel tabiri Türk ordusunu karizmasını yerle bir olmuştu. Güven günden güne erimeye başlamıştı.

Fakat “Fırat Kalkanı” operasyonu sabah haberlere düştükten sonra bir anda Türk milleti ordusunu tekrardan sahiplenmeye başladı.

Tahmis_Fırat_Kalkani_1

 

Bir gecede giden güven, bir sabah bir anda geri gelmeye başladı.

Türk askeri yine Mehmetçik olmuştu

Ezilenlere yardım götüren, mazlumların yanında yer alan, senelerdir acı çeken Türkmen kardeşlerine sahip çıkan konumuna geri dönmüştü.

Fırat Kalkanı operasyonunun ilk bakışta siyasal sonuçları başarılı ve umut verici gözükse de, en önemli başarısı

Türk milletinin askerine geri güvenmesidir.

Operasyonun devletimize en önemli katkısı budur.

Fırat Kalkanı operasyonu ile Türk Silahlı Kuvvetleri milletimize ve Türkmen kardeşlerimize kalkan olmaya geri dönmüştür.

Dualar yine Mehmetçiğimize edilmeye başlamıştır.

 

Yazar Hakkında

Semih Karagöz

32 yıllık yaşam öyküsünü kısaca yazmak gerekirse, bu öykünün temel taşları;

Evli ve bir çocuk sahibiyim,
Mühendisim
İstanbul doğumluyum...

Yorum Yap