Aktüel Kültür-Sanat

İKSV’den ‘Logan: Wolverine’ Galası

Yazar | Editör

İKSV Galaları’nda bu ay, ABD ve dünya vizyonundan da önce, en yeni X-Men filmi Logan: Wolverine gösterilecek. 28 Şubat Salı günü saat 21.30’da Cinemaximum City’s Nişantaşı’nda sinemaseverlerle buluşacak olan Logan: Wolverine, Marvel Entertainment’ın X-Men serisinden çıkardığı 10. film.

X-Men evreninin en karizmatik karakteri, “yalnız kurt” Wolverine’in başkahramanı olduğu üçüncü ve son film olan Logan: Wolverine, dünya prömiyerini 17 Şubat’ta Berlin Film Festivali’nde yaptı. Yönetmenliğini James Mangold’un yaptığı filmin oyuncu kadrosunda başta Hugh Jackman olmak üzere Patrick Stewart, Richard E. Grant, Boyd Holbrook, Stephen Merchant ve Dafne Keen yer alıyor. Hugh Jackman Logan: Wolverine’de 17 yıldır canlandırdığı Logan / Wolverine karakterine son kez bürünüyor.

Senaryosunu Michael Green, Scott Frank, James Mangold’un yazdığı, Marvel Comics’in yayımladığı 8 bölümlük “Wolverine: Old Man Logan” çizgi dizisinden esinlenen Logan: Wolverine, Days of Future Past / Geçmiş Günler Gelecek’ten beş yıl sonra, 2029’da geçiyor.

Logan: Wolverine’in yönetmeni James Mangold, Girl, Interrupted / Aklım Karıştı, Walk the Line / Sınırları Aşmak, 3:10 to Yuma / 3.10 Treni filmleriyle tanınıyor. Mangold, 2013 tarihli The Wolverine’in de yönetmeniydi.

Yazar Hakkında

Editör

Yorum Yap